Ciekawe zaproszenia pierwszokomunijne

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest niezwykle ważnym i podniosłym dniem w życiu każdego dziecka. Po najważniejszym wydarzeniu, stanowiącym centralny punkt dnia, czyli po mszy świętej zwykle odbywa się uroczyste przyjęcie z udziałem rodziny i zaproszonych gości. Przyjęcia te odbywają się zarówno w domach prywatnych, jak i w restauracjach. Coraz częściej rodzice korzystają z możliwości urządzenia takiego przyjęcia w restauracji.

Jednak niezależnie od tego, w jakim miejscu odbywa się przyjęcie, to powaga i doniosłość tego wydarzenia, a także szacunek dla zaproszonych gości, wymaga wystosowania do nich oficjalnego zaproszenia. Komunie mają zwykle charakter rodzinny. Uczestniczą w niej rodzice, opiekunowie, dziadkowie, chrzestni, rodzeństwo, czasem także ciocie i wujkowie, którzy nie pełnią rolę chrzestnych. Rzadko zaprasza się kogoś spoza kręgu rodzinnego. W niektórych domach panuje także zwyczaj zapraszania na przyjęcie komunijne księży, katechetów i proboszczów, którzy przygotowywali dzieci do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej.

Zaproszenia komunijne są niezwykle różnorodne. Jednak, podobnie jak w przypadku kartek na Komunię, nie sposób ich pomylić z kartkami i zaproszeniami na inne okazje. Zaproszenia komunijne przyjmują kilka postaci. Mogą to być tradycyjne zaproszenia, w formie składanych prostokątów lub kwadratów, mogą to być zaproszenia składane na trzy części lub zaproszenia zwijane w rulon niczym starożytne papirusy. Są to niezwykle eleganckie i starannie wykonane prace, często wykonywane ręcznie. Utrzymane są w jasnych, pastelowych barwach, z których wiodącym jest oczywiście biel.

Zaproszenia takie zdobione są różnymi motywami, często jednoznacznie kojarzonymi z dniem Pierwszej Komunii Świętej. Jednak firmy stosują także własne motywy. Zaproszenia komunijne można także wykonać na specjalne zamówienie. Niezwykle oryginalne są zaproszenia z fotografią dziecka.

A jeśli posiadamy talent plastyczny, to bez większego problemu możemy sami wykonać takie zaproszenia. Zaproszenia komunijne stanowią także pewną formę pięknej pamiątki komunijnej dla uczestników tej uroczystości.