Komunijne prezenty dla chłopca

Gdy zbliża się miesiąc maj, miesiąc, w którym dzieci przystępują po raz pierwszy do Komunii Świętej, na różnego rodzaju forach zaczyna się ogromny ruch w temacie dotyczącym prezentów komunijnych.

Jednak tak naprawdę bardzo ciężko jest odnaleźć jeden uniwersalny prezent komunijny dla dziewczynki, czy też dla chłopca. Każde dziecko jest indywiduum, ma swoje marzenia, pragnienia.

Prezent komunijny dla chłopca powinien być przede wszystkim taki, który pozwoli mu zapamiętać wyjątkowy dzień Pierwszej Komunii na zawsze. Są to oczywiście różnego rodzaju pamiątki komunijne, kartki, książeczki i pamiątki o charakterze religijnym, takie jak łańcuszki, medaliki, krzyżyki, różańce itp.

Jeśli wybieramy prezent dla chrześniaka, przede wszystkim zastanówmy się, o czym marzy, czego potrzebuje, a także jaki charakter ma mieć ten upominek, czy religijny, czy też świecki. W przypadku „zwykłych” prezentów komunijnych dla chłopców, przeważają oczywiście różnego rodzaju gadżety i przedmioty związane z elektroniką. Są to oczywiście komputery, laptopy, różne gry komputerowe, telefony komórkowe, odtwarzacze plików muzycznych, ale także słowniki i encyklopedie, zarówno te tradycyjne, książkowe, jak również te multimedialne.

Prezent dla chłopca może także mieć charakter jak najbardziej sportowy. Małemu chrześniakowi możemy podarować rower, rolki, hulajnogę, zestaw do gry w ulubioną dyscyplinę sportową.

Jednak wybierając prezent dla chłopców, którzy zazwyczaj są bardzie psotni i ruchliwi od dziewczynek, trzeba zwrócić uwagę na to, czy ten podarunek będzie dla dziecka bezpieczny. Najlepiej jest unikać różnego rodzaju pojazdów, takich jak quady, które mogą stwarzać dla dziecka ogromne ryzyko. Małemu mężczyźnie zapewne przyda się także zegarek, oczywiście z duża ilością różnych „bajerów” i dodatków.

Jeśli chcemy chrześniakowi podarować mniej materialny upominek z okazji Pierwszej Komunii Świętej, możemy mu także wykupić np. kurs jazdy konnej, przejażdżkę quadem oczywiście z osobą dorosłą, wizytę w egzotycznym ogrodzie botanicznym.

Pomysłów jest bardzo wiele. Starajmy się w tym dniu spełnić marzenie dziecka i jednocześnie nie przysłonić prezentem tego, co w tym dniu jest najważniejsze.