Symboliczne prezenty z okazji Komunii

Pierwsza Komunią Święta jest niezwykłym wydarzeniem w życiu dziecka, która ma charakter przede wszystkim religijny. To, co w tym dniu najważniejsze, czyli przyjęcie przez dziecko po raz pierwszy Jezusa do serca, odbywa się w kościele, podczas uroczystej Mszy świętej. W tym dniu wszystko ma charakter uroczysty, podniosły i wyjątkowy. Drugoklasista po raz pierwszy traktowany jest naprawdę wyjątkowo, a przyjęcia urządzane po uroczystościach kościelnych coraz częściej przypominają średniej wielkości wesela.

Ogromny problem sprawiają także prezenty komunijne. Coraz więcej dzieci oczekuje dnia Pierwszej Komunii Świętej właśnie ze względu na prezenty. Owszem, podarunek powinien być wyjątkowy i trafiać w gust i pragnienia dziecka, jednak nie może on przyćmić tego, co w tym dniu jest najważniejsze. Uroczystość ta przypada tylko raz w życiu dziecka, nie jak urodziny czy Gwiazdka.

Dlatego też wiele osób stara się podarować dziecku prezent symboliczny, który będzie mu przypominał niemal do końca życia o tym wyjątkowym dniu. Najczęściej są to proste pamiątki komunijne, czyli gotowe albumy z fotografiami, obrazkami świętych, modlitwami, miejscami na zdjęcia z uroczystości i życzenia. Tego rodzaju pamiątki, podobnie jak kartki na Komunię można zakupić w księgarni, sklepach papierniczych, a także sklepach z dewocjonaliami.

Takim symboliczny charakter posiadają także wszelkiego rodzaju pamiątki religijne. Doskonałym upominkiem, jaki możemy wręczyć dziecku z okazji przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej jest medalik, krzyżyk z łańcuszkiem, złoty lub srebrny, różaniec, obrazek, Pismo Święte, Biblia dla dzieci, lub też książka dla dzieci o tematyce religijnej. Można także pokusić się o obrazek będący pamiątką po Pierwszej Komunii Świętej, choć dzieci zwykle otrzymują takie upominki w kościele. Wszystkie otrzymują także książeczki.

Pomysłów może być bardzo wiele i przy odrobinie wyobraźni bez problemu znajdziemy odpowiedni i stosowny do okazji prezent dla dziewczynki i dla chłopca. Oczywiście możemy także dołączyć do upominku drobną kwotę pieniężną. Jednak w tej kwestii nie należy przesadzać.