Najpiękniejsze sukienki komunijne

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest dniem wyjątkowym. Jest dniem pierwszego spotkanie dzieci z Bogiem w Komunii Świętej, poprzedzonym wielomiesięcznymi przygotowaniami, próbami w kościele i stresami związanymi z pierwszą spowiedzią świętą. Wyjątkowość tego dnia podkreślona jest nie tylko oprawą, uroczystą mszą świętą, przyjęciem komunijnym i różnorodnymi prezentami komunijnymi, ale także strojem.

Biały strój komunijny, zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, podkreśla niewinności i czystość dzieci. W zależności od parafii, strojem pierwszokomunijny dla chłopca, jest biała alba, komża lub biały garnitur. Są to stroje niezwykle proste i nie wymagające, poza odpowiednimi butami, żadnych dodatków.

W przypadku chłopięcego garnituru do Pierwszej Komunii Świętej, może to być zarówno garnitur biały, jak i ciemny, ale obowiązuje do niego elegancka biała koszula. Chłopięce alby są niezwykle proste, zarówno w kroju jak i w ilości dodatków. Często jedyną ozdobą są złote lamówki na rękawach, u dołu alby lub komeżki, a także haftowana hostyjka przyszyta do stroju na piersiach.

Trochę inną sytuację mamy w przypadku strojów pierwszokomunijnych dla dziewczynek. By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z modelem sukienki komunijnej, w wielu parafiach wprowadzone zostały proste, jednolite alby dziewczęce. Białe proste alby, zdobione podobnie jak te chłopięce, różnią się oczywiście fasonem, jednak sprawiają, że wszystkie pociechy mają taką samą kreację i wśród młodych dam nie ma niesnasek.

Jednak tam, gdzie panuje dowolność w wyborze sukienki komunijnej, możemy spotkać się z prawdziwymi dziełami sztuki krawieckiej. Niektóre sukienki pierwszokomunijny przypominają suknie ślubne, pełne są koronkowych dodatków, tiulów, haftów, satynowych wstawek, drapowań i kokardek. Wszystko zależy oczywiście od wymagań rodziców i zasobności ich portfela.

Kreacja komunijna dla dziewczynki wymaga także zakupienia dodatków do stroju, takich jak wianek, rękawiczki, torebka i oczywiście buty. Warto jest także zadbać o odpowiedni strój pokomunijny, by dziecko czuła się elegancko, wyjątkowo, a jednocześnie swobodnie.