Tradycyjne religijne upominki

Pierwsza Komunia Święta jest niezwykłym wydarzeniem w życiu każdego dziecka. W tym dniu, po wielu przygotowaniach, po raz pierwszy, dzieci przyjmują do swojego serca Pana Jezusa. Wydarzenie to wymaga oczywiście odpowiedniej oprawy: stroju pierwszokomunijnego, odpowiedniej atmosfery w kościele, a także w domu.

Niemal każdego roku rozpoczyna się dyskusja na temat prezentów na Pierwszą Komunię Świętą. Spór dotyczy charakteru upominku, czy ma to być prezent świecki czy też religijny. Religijne podarunki na pewno lepiej uświadomią dziecku o tym, co tak naprawdę jest ważne w tym dniu.

Jeśli chcemy podarować chrześniakowi lub chrześnicy prezent z okazji Pierwszej Komunii prezent właśnie o charakterze religijnym, możemy wybierać spośród wielu propozycji. Najbardziej tradycyjne są oczywiście różnego rodzaju łańcuszki, medaliki, różańce, krzyżyki, a także pamiątkowe obrazki, zarówno te tradycyjne, jak również te wykonane ze srebra, niezwykle eleganckie.

Biżuteria religijna to zarówno proste medaliki i krzyżyki, złote lub srebrne, a także bardziej eleganckie i kosztowne, zdobione różnego rodzaju kamieniami. Obok pamiątkowych obrazków, jakie dzieci otrzymują w kościele, można także obdarować je figurką o charakterze religijnym. Może to być, tak bardzo popularny aniołek, figurka Matki Bożej.

Uniwersalnym prezentem komunijnym dla dziewczynki, a także dla chłopca, jest także Biblia lub Pismo Święte. W księgarniach i sklepach z dewocjonaliami bez problemy znajdziemy ogromny wybór różnych Biblii stworzonych specjalnie dla dzieci, bogatych w piękne obrazki i napisane językiem zrozumiałym dla dziecka.

Doskonałym religijnym upominkiem są także różne książki o tematyce religijnej. Najczęściej są to publikacje przybliżające życie Jezusa Chrystusa, początki Kościoła. Są to także różnego rodzaju albumy, zawierające piękne zdjęcia, obrazy, a także wiersze, modlitwy i miejsca na pamiątkowe zdjęcia z uroczystości komunijnej, a także życzenia od gości. Tego rodzaju upominki stają się pamiątkami na całe życie.

Prezenty o charakterze religijnym, podarowane dziecku w dniu Pierwsze Komunii, podkreślają to, co w tym dniu jest najważniejsze.