Jakie upominki na Komunię dla dziewczynek?

Pierwsza Komunia Święta, to wyjątkowe wydarzenie w życiu każdego dziecka. Niezwykłe wydarzenie, jakim jest przyjęcie po raz pierwszy Chrystusa do serca, odpowiednie przygotowania, oprawa, podniosła atmosfera i niepowtarzalny strój pierwszokomunijny, to wszystko sprawia, że dziecko czuje się w tym dniu naprawdę wyjątkowo.

Ten wyjątkowy dzień wymaga także odpowiedniej pamiątki. Każdego roku chrzestni głowią się nad prezentem komunijnym dla swojej chrześnicy. Tak naprawdę to wszystko zależy od naszej pomysłowości, zasobności portfela, upodobań dziecka i tradycji. W niektórych domach dzieciom wręcza się symboliczne prezenty, pamiątkowe książeczki lub pamiątki o charakterze religijnym.

Zanim wybierzemy prezent dla chrześniaka lub chrześnicy, zastanówmy się co już posiada, o czym marzy. Czasem wystarczy tylko posłuchać małej damy i rozwiązanie może samo się nasunąć. Zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek, możemy wybierać różnorodne prezenty.

Damy w tym wieku nie marzą już raczej o kolejnej lalce, domku dla lal, czy pluszowym misiu. Standardem są już komputery, aparaty fotograficzne, rowery, hulajnogi, mikroskopy i wiele, wiele innych przedmiotów i gadżetów, którymi posługują się zarówno chłopcy jak i dziewczynki. Jednak doskonałym prezentem dla małej kobiety, może być delikatna biżuteria, czy to srebrna, ale także złota. Oprócz łańcuszków i medalików mających charakter religijny, możemy podarować także bardziej świeckie precjoza, takie jak bransoletki, kolczyki, a także pierścionki. Może to być także elegancki, dziewczęcy zegarek, na bransoletce. Tego rodzaju podarunki na pewno będą doskonałą pamiątką, skarbem dla młodej damy.

Jednak możemy także podarować chrześnicy mniej materialny upominek. Może to być kurs tańca, śpiewu lub rysunku, jeśli wiemy, że mała „komunistka” posiada takie talenty. W porozumieniu z rodzicami, możemy także małej chrześnicy opłacić wizytę u fryzjera przed uroczystością, czy też zakupić sukienkę komunijną lub różne dodatki do stroju komunijnego.

Pomysłów jest bardzo wiele, ale najważniejsze, by dziewczynka była z niego zadowolona i by upominek przypominał jej o tym niezwykłym dniu.