Wzory kartek z motywem komunijnym

Dzień Pierwszej Komunii Świętej jest wyjątkowym i niepowtarzalnym dniem w życiu każdego dziecka. W zapamiętaniu tego dnia na dłużej pomogą dziecku na pewno różnego rodzaju pamiątki komunijne. Należą do nich przede wszystkim różnego rodzaju albumy komunijne ze zdjęciami, obrazkami, modlitwami i wierszykami o charakterze religijnym. W albumach tego rodzaju zwykle są miejsca przeznaczone na zdjęcia z uroczystości, dedykacji i życzenia.

Oprócz tego rodzaju pamiątek, doskonałym dodatkiem do upominku komunijnego, także skromnego, symbolicznego prezentukartki komunijne. Karta taka przede wszystkim pozwala na zlokalizowana, od kogo jest dany podarunek. Na takiej kartce możemy także umieścić szczere, przemyślane i osobiste życzenia, by wyrazić co czujemy, a także pozostawić trwałą pamiątkę tego niezwykłego wydarzenia. A jeśli nie wiemy, co kupić dziecku pierwszokomunijnemu, możemy do takiej koperty z kartką komunijną włożyć symboliczną sumę pieniędzy.

Wręczanie kartek na Komunię stało się niemal tradycją, prawie jak wysyłanie kartek imieninowych czy urodzinowych.

Kartki komunijne są niezwykle starannie wykonane. Ogromną popularnością cieszą się kartki ręcznie robione. Te kartki są wyjątkowo proste, ale bardzo eleganckie i efektowne, ale jednocześnie droższe. Jednak wynik i efekt jest warty każdej ceny. Możemy także kupić kartkę produkowaną systemem maszynowym. Jednak nie są one już takie niepowtarzalne.

Wszystkie kartki komunijne są w kolorze białym, kremowym, z dodatkami w barwach jasnych, pastelowych. Możemy oczywiście zakupić kartki specjalnie dla chłopca lub dziewczynki, ale mamy także kartki uniwersalne. Większość z nich zawiera symbole charakterystyczne dla uroczystości pierwszokomunijnej, takie jak kielich, biały opłatek, winogrona, jasne kwiaty, a także postacie chłopca lub dziewczynki w strojach komunijnych, przyjmujących Komunię Świętą lub modlących się.

Wyjątkowe i niezwykle oryginalne są kartki komunijne haftowane ręcznie. Takie małe dzieła sztuki wykonuje się naklejając na kartkę wyhaftowany wzór nawiązujący tematyką do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej.